Katılım

Editörlük Başvurusu

Kültür Envanteri, katılımcılık ve işbirliğine dayalı bir anlayışla çalışmaktadır. Kültür Envanteri’nin editörleri arasında yer alarak yaşadığınız yerin ya da istediğiniz bir bölgenin “Kültür Elçisi” olabilirsiniz.

Haritamızda eksik noktaların var olduğunu göreceksiniz. İçeriğimizi el verdiğince geliştiriyor ve editör ekibimiz ile birlikte sürekli güncelliyoruz. Siz de veritabanımızda henüz yer almayan veya eksik / hatalı bilgi bulunan bir kültür varlığı ile ilgili envantere katkıda bulunabilirsiniz.

Kültür Elçisi, çevresinde bulunan kültür varlıklarını belirleyen, araştıran ve içerik üreten, kısaca kültür varlıkları ile ilgili sorumluluk alan kişidir. Diğer Kültür Elçileri ile işbirliği halinde çalışır ve bilgi alışverişinde bulunarak eksikleri tamamlar, kontrol eder ve düzenler. Hep birlikte çalışarak Kültür Envanteri’nin gelişmesine katkıda bulunur.

Siz de editör olarak aramızda yer almak istiyorsanız, kendinizi tanıtan ve motivasyon kaynağınızı açıklayan kısa bir metin ile birlikte, ilgilendiğiniz konu başlıklarını ve bölgenizi belirtin. En kısa sürede başvurunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Hataları bildirin veya eksikleri tamamlayın

Eğer bir kültür varlığı için tanımlanan parametrelerde bir hata gördünüz veya eksik tanımlama olduğunu farketmişseniz, o sayfanın hemen alt kısmında yer alan Hata bildir veya katkıda bulun bağlantısı ile bir e-posta gönderebilirsiniz.

Fotoğraf gönderin

Kültür Envanteri’ne fotoğraflarınız ile de katkıda bulunabilirsiniz. Fotoğrafın yanında gravür, çizim, resim, harita gibi belge niteliği taşıyan görsel dökümanlar da ekleyebilirsiniz. Elinizdeki belgelerin hangi kültür varlığına ait olduğunu da belirterek bize e-posta yoluyla ulaştırabilirisiniz. Görsel döküman ile ilgili kısa bir açıklama ile birlikte, mümkünse belgeyi oluşturan kişinin adı soyadı ve yılını da belirtmenizi rica ediyoruz. Bu bilgiler ilgili kültür varlığının galerisinde fotoğraf alt bilgisi olarak yer alacaktır.

Daha fazla detaylı bilgi almak için Rehber sayfasını ziyaret edin.

[email protected]

Midas Anıtı Guillaume Berggren - 1870

Kültür Elçileri

● Abdullah Bağcı ● Abdullah Reha Nazlı ● Abdulvahap Bayrak ● Abdüssemi Aydın ● Adem Özcan ● Kültür Envanteri Yöneticisi ● Ahmet Aksu ● Ahmet Yurtbakan ● Ahsen Gökce ● Akif Ceylan ● Akın Kurtoğlu ● Ali Burak Ünal ● Ali Osman Dilekoğlu ● Alperen Erfidan ● Anıl Karadağ ● Ayaz Akçahüseyin ● Aybars Alkan ● Ayşegül Acar ● Aytuğ Dereli ● Barış Öztürk ● Başak Tosun ● bedrettin Sağlam ● Berker Erdal ● Berk Erkent ● Bilal Akdağ ● Boğaç Kökbaş ● Bora Atıcı ● Bülent Ulukaya ● Burak Aktan ● Burak Hoşgür ● Burçak Çıkıkçı ● Buse Baloğlu ● Çağhan Kahyaoğlu ● Caner Cangül ● Cansel Özgüç ● Cemre Akman ● Polat ● Cihan Korkmaz ● Damla Öner ● Deniz Evin İrdem Hatipoğlu ● Dilara Oruç ● Dilruba Özbay ● Dursun Sülük ● Editör ● Kadir Efe Oruç ● Ege Özdemir ● Elif Hilal Karabacak ● Elif Ceren Gökdere ● Emine Duran ● Emirhan Silahtaroğlu ● Emrah Apaydın ● Emre ● Engin Mutlu ● A. Erdem Şentürk ● Erden Engiz ● Erdoğan Bozkurt ● Erkan Yıldırım ● Esad Kibar ● Esra Güzel ● Ethan Gönül ● Fatih Yasin Köroğlu ● Fatih Ulukütük ● Ferdi Kızıl ● Furkan Bekar ● Furkan Yalçınkaya ● Gizem Akdoğan ● Goncagül Çeker ● Görkem Yavuz ● Hacı Mehmet Özdemir ● Hakan Atıcı ● Hakan Kırcalı ● Haydar Cumhur ● Hızır Dinler ● H. İbrahim Alpaslan ● İbrahim Düzenli ● İkbal Şahin ● İnan Kenan Olgar ● İnanç Kıran ● İsmail Barış ● Kaan Asker ● Kaan Atlay ● Kaan Çorbacı ● Kaan Nihat Sürat ● Kader Ali Çayır ● Kardelen Ateş ● Kenan Çolak ● Khindol Madraimov ● Levent Somuncu ● Lokman Ahmet ● Lütfü Bozkurt ● Mazlum Orak ● Mehmet Baysan ● Mehmet Berksan ● Mehmet Can Yıldırım ● Mehmet Emin Yoldaş ● Mehmetcan Gökşan ● Mehmet Koyuncu ● Melahat Zambak ● Melek Çakar ● Melis Nur Koyuncu ● Mert Elmacı ● Mert Uyan ● Merve Aktürk ● Mikail Tekin ● Muhammet Konak ● Murat Kurtel ● Mustafa Mustafa ● Mustafa Yumrutaş ● Muzaffer Çevik ● Neşe Taşan ● Oğuzhan Avli ● Ozan Kutlu Bayram ● Önder Cırık ● Onur Söğüt ● Osman Özyürek ● Özge Ayata ● Özkan Poyraz ● Pelin Seven Aksu ● Altınoğlu ● Şefik Kağan Usta ● Şehriban Çelebi ● Selman Sarıhan ● Serkan Taş ● Serra Inan ● Sezer Ağgez ● Sinan Arıktekin ● Sinem Aktaş ● Songül Aydın ● Sümeyye Babayusuf ● Tayfun Bilgin ● Taylan Kızıldağ ● Toprak M. ● Ubeydullah Erdoğan ● Uğur Güllüce ● Ulvi İbragimov ● Utku Güzel ● Varol İlteriş Berkuk Bulut ● Yahya Erdoğan ● Yaman Demirel ● Yavuz Yaşar ● Yunus Emre Hattatoğlu ● Yusuf Bilal Çelenk ● Yusuf Kemal Yaman ● Zehra Yavuzcan ● Zekai Erdal