Katılım

Editörlük Başvurusu

Kültür Envanteri, katılımcılık ve işbirliğine dayalı bir anlayışla çalışmaktadır. Kültür Envanteri’nin editörleri arasında yer alarak yaşadığınız yerin ya da istediğiniz bir bölgenin “Kültür Elçisi” olabilirsiniz.

Haritamızda eksik noktaların var olduğunu göreceksiniz. İçeriğimizi el verdiğince geliştiriyor ve editör ekibimiz ile birlikte sürekli güncelliyoruz. Siz de veritabanımızda henüz yer almayan veya eksik / hatalı bilgi bulunan bir kültür varlığı ile ilgili envantere katkıda bulunabilirsiniz.

Kültür Elçisi, çevresinde bulunan kültür varlıklarını belirleyen, araştıran ve içerik üreten, kısaca kültür varlıkları ile ilgili sorumluluk alan kişidir. Diğer Kültür Elçileri ile işbirliği halinde çalışır ve bilgi alışverişinde bulunarak eksikleri tamamlar, kontrol eder ve düzenler. Hep birlikte çalışarak Kültür Envanteri’nin gelişmesine katkıda bulunur.

Siz de editör olarak aramızda yer almak istiyorsanız, kendinizi tanıtan ve motivasyon kaynağınızı açıklayan kısa bir metin ile birlikte, ilgilendiğiniz konu başlıklarını ve bölgenizi belirtin. En kısa sürede başvurunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

[email protected]

Hataları bildirin veya eksikleri tamamlayın

Eğer bir kültür varlığı için tanımlanan parametrelerde bir hata gördünüz veya eksik tanımlama olduğunu farketmişseniz, o sayfanın hemen alt kısmında yer alan Hata bildir veya katkıda bulun bağlantısı ile bir e-posta gönderebilirsiniz.

Fotoğraf gönderin

Kültür Envanteri’ne fotoğraflarınız ile de katkıda bulunabilirsiniz. Fotoğrafın yanında gravür, çizim, resim, harita gibi belge niteliği taşıyan görsel dökümanlar da ekleyebilirsiniz. Elinizdeki belgelerin hangi kültür varlığına ait olduğunu da belirterek bize e-posta yoluyla ulaştırabilirisiniz. Görsel döküman ile ilgili kısa bir açıklama ile birlikte, mümkünse belgeyi oluşturan kişinin adı soyadı ve yılını da belirtmenizi rica ediyoruz. Bu bilgiler ilgili kültür varlığının galerisinde fotoğraf alt bilgisi olarak yer alacaktır.

Daha fazla detaylı bilgi almak için Rehber sayfasını ziyaret edin.

Trysa Heroonu George Niemann - 1889

Kültür Elçileri

● Abdullah Bağcı ● Abdüssemi Aydın ● Kültür Envanteri Yöneticisi ● Ahmet Aksu ● Ahmet Çekim ● Ahmet İsak Salman ● Ahmet Yurtbakan ● Ahsen Gökce ● Akın Kurtoğlu ● Ali Atay ● Ali Orhun ● Ali Osman Dilekoğlu ● Alparslan Güvenç ● Alpay Salt ● Alper Meranezlioğlu ● Alper Balkanlı ● Anıl Karadağ ● Aslı Salarvan Cousens ● Aslı Tavukçu ● Aybars Alkan ● Ayhan Toprak ● Ayşe Aydoğdu ● Ayşegül Acar ● Ayşenur Elif Akyüz ● Ayşe Nur Çelik ● Aytuğ Dereli ● Barış Öztürk ● Başak Tosun ● Bedel Esma Emre ● Begüm Şen ● Behiç Bülent Dağdeviren ● Berat Kucak ● Berker Erdal ● Birsen Karaçam ● Boğaç Kökbaş ● Burak Aktan ● Burak Çomoğlu ● Burçak Çıkıkçı ● Burcu Usta ● Burcu Su Atay ● Buse Baloğlu ● Caner Cangül ● Cemre Akman ● Cengiz Doğan ● Polat ● Çisem Ray ● Devrim Çine ● Dilara Oruç ● Doğan Peçen ● Doğukan Yurtcu ● Dursun Sülük ● Editör ● Ege Özdemir ● Elif Hilal Karabacak ● Elif Ceren Gökdere ● Emine Duran ● Emirhan Silahtaroğlu ● Emrah Apaydın ● Emre ● Engin Mutlu ● A. Erdem Şentürk ● Erdem Baş ● Erden Engiz ● Erkan Yıldırım ● Ersin Esen ● Ersin Poyraz ● Esad Kibar ● Esra Güzel ● Fatih Yasin Köroğlu ● Fatih Dalgalı ● Fatih Kurunaz ● Fatma Direkli ● Fatma Sezgin ● Ferdimen ● Feyzanur Dayıoğlu ● Furkan Karabulut ● Furkan Bekar ● Furkan Yalçınkaya ● Gizem Karakaya ● Gizem Akdoğan ● Gizem Korkut ● Goncagül Çeker ● Görkem Yavuz ● Güldal Altuner ● Güldane Pekdoğan ● Hakan Kırcalı ● Hüseyin Burak Yel ● Hikmet Çınar ● Hızır Dinler ● Hüseyin Beytekin ● H. İbrahim Alpaslan ● İkbal Şahin ● İnan Kenan Olgar ● İnanç Kıran ● İrfan Çanakçı ● Işın İrem Aktan ● İsra Aydın ● İzzettin Serkan Morca ● Kaan Çorbacı ● Kerem Koç ● Levent Demir ● Lütfü Bozkurt ● Mehmet Ali Tıraş ● Mansur Menteş ● Mehmet Baysan ● Mehmet Berksan ● Mehmet Can Yıldırım ● Mehmet Emin Yoldaş ● Mehmetcan Gökşan ● Mehmet Koyuncu ● Melahat Zambak ● Melike Yurdagul ● Melis Nur Koyuncu ● Mert Can Duman ● Mert Elmacı ● Mert Tezcanlıol ● Mert Uyan ● Mesut Tutsak ● Mete Yıldız ● Muhammed Özdemir ● Murat Erdin ● Mustafa Akın ● Mustafa Eser ● Mustafa Karademir ● Mustafa Murat ● Mustafa Uğur Ekmekçi ● Mustafa Yumrutaş ● Muzaffer Çevik ● Nazlı Toprak ● Neşe Taşan ● Numan Bayraktutan ● Oğuz Şahin ● Oktay Özdemir ● Ömer Dal ● Önder Cırık ● Onur Söğüt ● Orçun Aydınoğlu ● Osman Özyürek ● Özge Ayata ● Özhan Baki ● Pelin Seven Aksu ● Altınoğlu ● Robin Güneş ● Ruken Aydoğdu ● Rumeysa Çimentepe ● Safa Avcıoğlu ● Salih Çaylak ● Şefik Kağan Usta ● Şehriban Çelebi ● Selim Hankuet ● Sema Atılgan ● Serkan Taş ● Seymen Sevencan ● Sezer Ağgez ● Sinem Aktaş ● Sinem Karakoyun ● Soner Büyükdemirel ● Sümeyye Babayusuf ● Taylan Kızıldağ ● Toga Köktuna ● Tolga Değerlier ● Tuba Hatipler ● Ubeydullah Erdoğan ● Uğur Güllüce ● Ümit Arslan ● Utku Güzel ● Varol İlteriş Berkuk Bulut ● Yaman Demirel ● Yunus Emre Hattatoğlu ● Yunus Emre Özer ● Yusuf Bilal Çelenk ● Yusuf Dülger ● Zafer Türkcan ● Zehra Yavuzcan ● Zekai Erdal ● Zeynep Deniz